top of page

Ana Sayfa / Ürün ve Hizmetler / Alüminyum Sistemler

ALÜMİNYUM SİSTEMLER

Panjur Sistemleri

Harici panjurun avantajları arasında en çok, evi ısıtmak için kullanılan enerji tasarrufu üzerindeki etkileri dikkat çekmektedir ve böylece bakım maliyetleri oldukça düşer. Nihai bir karar vermeden önce, doğru dış panjur modelini belirlemek ve seçmek önemlidir.

Kepenk Sistemleri

İş merkezi ve fabrikaların alması gereken güvenlik önlemlerinin başında kepenk sistemleri kullanımı gelmektedir. Daha çok alüminyum ve çelik malzemeden üretilen modellerin tercih edildiği kepenkler aynı zamanda bina ve mağaza girişlerinde de sıklıkla kullanılır. Güvenlik önlemi almanın yanı sıra estetik bir görünüm kazanımı da sunarken günümüz mimari yapılarına uyumlu renk ve görünüm seçenekleri de bulunur. Kullanılan motorun büyüklüğü kapatılan girişin büyüklüğü, kullanılan malzeme cinsi ve toplam lamel ağırlığına göre değişiklik gösterirken genellikle tüp motor, merkezi veya zincir aktarmalı motor modelleri kullanılır. Kapı çerçevesini oluşturan profil ile birlikte kullanılan izolasyon teknikleri su sızmasını engellemekte, ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Kapı ve Pencere Sistemleri

Bir evin, apartman dairesinin veya ticari binanın mimari unsurları genellikle hafife alınsa da, kapı ve pencereler binanın görünümünü ve hissini arttırmada çok önemli bir rol oynar. Pencereler, optimum doğal ışık, güvenlik, sıcaklık ve sessizlik sağlamalı ve uzun ve sorunsuz performansı garanti etmelidirler.

Pergola Sistemleri

Dilerseniz pergola sisteminizin etrafını camla kapattırıp, tente sisteminizi açılır kapanır kış bahçesine dönüştürtebilirsiniz. Böylece kış aylarında da pergola tentenizin altında sanki açık alandaymış gibi bahçenizde, verandanızda ya da balkonunuzda kışın tadını soğuktan etkilenmeden çıkartabilirsiniz.


Pergola sistemi sayesinde gündüzleri güneş ışınlarını engelleyerek gölgenin keyfini sürebilir, geceleri de açılır kapanır tavan sayesinde yıldızları seyredebilirsiniz. Pergola sistemiyle mekânlarınızın genişliğini kontrol edebilirsiniz.

Raylı tente modelinin çevresine çeşitli kapama sistemleri uygulanarak tamamen kapalı bir alan oluşturulabilir. Böylece mekânlarınız yazın sıcaklarında tamamen açık bir ortam olurken kışın zor hava şartlarında tamamen kapalı bir ortam halini alır ve dış mekân keyfini size 4 mevsim sunan bir sistemdir.

Kış Bahçesi

Kış bahçeleri tamamen camdan olabileceği gibi bir çatı katı şeklinde de yapılabilir. Sürgülü ya da katlanabilen camlar sayesinde hem ferah hem de şık bir görüntü kazanılır. 


Kış bahçelerinde dekorasyon tamamen sizin zevkinize kalmış bir durumdur. Kış bahçenizi ister bitki ve çiçeklerle doldurabilir isterseniz de bahçenizin ortasına bir masa sandalye atarak burada misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Bahçenizi otomatik açılır kapanır panjurlu, çatılı ya da camlı şekilde de yapabilirsiniz. Böylece yağışlı olmayan günlerde uzaktan kumanda yardımıyla çatıyı açarak tam anlamıyla bir bahçe konsepti oluşturabilirsiniz.


Kış bahçelerinin maliyeti kafanızdaki tasarıma göre değişiklik gösterir. Bahçede yapacağınız dekorasyon, iskelet yapısı ve kış bahçesinin alanının büyüklüğüne göre maliyet değişir. Kış bahçelerinde ısı yalıtımı kullanıldığı için herhangi bir şekilde ısı kaybı yaşamanıza izin vermez. Kış bahçesine isteğe göre şömine de yerleştirilir.

Alüminyum Dış Kapı

Bir yapıda her zaman ilk izlenim önemlidir; bu nedenle Sez Metal ön giriş kapılarını tasarlarken tüm önemli fonksiyonel ve estetik gereksinimleri dikkate alır. Size güvenli, emniyetli ve dayanıklı, aynı zamanda şık bir tasarıma sahip olan bir kapı sunmak için en gelişmiş teknolojik çözümleri en yüksek kaliteli tasarım ve ayrıntılarla özenle birleştirdik.

Giyotin Sistemleri

Sistem uzaktan kumandalı dikey yönde hareket eden cam panellerden oluşan bir sistemdir. İsteğe bağlı olarak alt cam sabit ve ya vasistas açılır olarak imal edilebilir. Vasistas açılır kanatlı sistem yüksek katlı uygulamalarda temizlik avantajı sağlamaktadır. Özel EPDM fitiler ve kullanılan ısı cam sayesinde hava, su ve toz sızdırmazlık özeliğine sahiptir. Sistemde kullanılan konfor, sinerji, solar low-e özellikli camlar sayesinde %60 enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Sistem ısı camlı olması nedeniyle karolaj çalışmaları yapılarak dekoratif görünüm elde edilebilir. Sistem imalatı, uygulaması pratik ve kolaydır. Sistem uygulandığı mekânlarda dış etkenlerden ve kötü hava şartlarından koruyarak ilave bir yaşam alanı oluşturulmasını sağlar. Özellikle teras ve balkon uygulamalarında pencere özelliği yanı sıra açıldığında cam korkuluk görevini yapmaktadır. Farklı renk, kaplama ve desen seçenekleri her alana uyumlu estetik görünüş sunmaktadır.

Panjur Sistemleri
Kepenk Sistemleri
Kapı ve Pencere Sistemleri
Pergola Sistemleri
Kış Bahçesi
Alüminyum Dış Kapı
Giyotin Sistemleri
bottom of page